top of page

Atidaryta rekonstruotų XIV a. kostiumų paroda „Vilniečiai prieš 700 metų“

2023-11-06

Istorinių rekonstrukcijų ir taikomojo meno galerijoje “Vita Antiqua” atidaryta rekonstruotų XIV a. kostiumų paroda „Vilniečiai prieš 700 metų“

Pasitinkant Lietuvos sostinės 700 metų jubiliejų, 2022 m. gale buvo sukurti du – vyro ir moters – XIV a. kostiumai, remiantis Vilniaus miesto archeologine medžiaga. Kostiumų meninė rekonstrukcija atlikta pagal Verkių senkapio, Bokšto g. 6 sklype aptikto kapinyno ir Vilniaus Žemutinės pilies radinius. Rekonstrukciją taip pat inspiravo ir vienintelis ikonografijos šaltinis - Trakų ir Žemaičių kunigaikščio Kęstučio antspaudas (~1379 m.).


Iki šiol kostiumai buvo eksponuoti Vilniaus dailiųjų amatų asociacijoje, Vilniaus rotušėje, pristatyti keliuose kultūros renginiuose: Tarptautiniame gyvosios archeologijos festivalyje Kernavėje, Senųjų amatų šventėje Nidoje, Šv. Baltramiejaus mugėje Vilniuje ir Kauno tautinės kultūros centre. Pagaliau atkurtieji XIV a. vilniečių kostiumai grįžo „namo“ - į istorinių rekonstrukcijų ir taikomojo meno galeriją Vilniuje, kur bus eksponuojami iki lapkričio 30 d. Parodoje taip pat išvysite sumažintas „vilniečių“ kopijas: tuo pat metu buvo gaminamos ir suvenyrinės lėlės su analogiškais istoriniais kostiumais.


Kostiumus rekonstravo dr. Daiva Steponavičienė, gamino Regina Šumskaitė (audimas), Gintarė Skapienė (siuvimas ir apdaila), Lina Gerdvilytė-Natkevičienė (mezgimas), Daiva Steponavičienė (vytinės apvadinės juostos, papuošalai), Brigita Rakauskienė (veltinis), Virginija Gagiškytė (apavas ir aksesuarai), Vaida Druskytė (papuošalai, aksesuarų puošyba metalu), Ramunė Žiedė (apavas, aksesuarai ir papuošalai), Martynas Stankus (ginklakalystė).


Parodos lankytojų laukiame pirmadieniais-penktadieniais 10-12 val. ir 14-17 val.

Projekto vykdytojas – VšĮ VITA ANTIQUA

Projekto partneris – Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra

Projekto rėmėja Vilniaus miesto savivaldybė

bottom of page