2024-11-04
Kelmės krašto muziejuje (dvaro rūsyje) lapkričio 4 d. įvyko edukacinio užsiėmimo „Senovės baltų papuošalai ir drabužiai“ pristatymas.
Kelmės krašto muziejuje (dvaro rūsyje) lapkričio 4 d. įvyko edukacinio užsiėmimo „Senovės baltų papuošalai ir drabužiai“ pristatymas. Kelmės krašto muziejui 2008 m. buvo perduoti mūsų krašte, Tytuvėnų seniūnijoje, Kuršių pilkapyne archeologinių kasinėjimų metu moters kape rasti vertingi žalvariniai papuošalai. Šis kapas pagal moters papuošalų kiekį yra vertinamas kaip vienas iš turtingiausių III a. pradžios visoje baltų genčių teritorijoje aptiktų moters kapų. Kuršių pilkapyne tyrinėjimai buvo vykdyti 2004–2006 m. Ekspedicijai vadovavo prof. Mykolas Michelbertas. Papuošalai buvo restauruoti LNDM Prano Gudyno muziejinių vertybių restauravimo centre ir eksponuojami Kelmės krašto muziejuje.
Šiais metais, parengus projektą „Edukacinis užsiėmimas „Senovės baltų papuošalai ir drabužiai““, papuošalai buvo rekonstruoti. Juos rekonstravo sertifikuoti Tautinio paveldo amatininkai Karolina Buivydaitė, Deividas Zaikovskis ir Domas Burnickis. Renginio metu humanitarinių mokslų daktarė, istorikė, archeologė, VšĮ „Vita antiqua“ direktorė Daiva Steponavičienė (Vilnius) dalyvius supažindino su Žemaitijos papuošalų ir kostiumų raida, pasakojimą iliustruodama įdomiomis skaidrėmis. Įspūdį sustiprino praktinis užsiėmimas su magnetine dėlione, kuri buvo pagaminta UAB Zet-a-Zet pagal D. Steponavičienės vizualizaciją ir A. J. Urbono piešinius. Susirinkusieji turėjo galimybę pamatyti autentiškus papuošalus, palyginti juos su rekonstruotais, o kai kam teko laimė ir pademonstruoti papuošalus ant savo rankų.
Kelmės krašto muziejaus informacija: https://kelmesmuziejus.lt/2024/11/04/projekto-edukacinio-uzsiemimo-senoves-baltu-papuosalai-ir-drabuziai-pristatymas/