Archeologinių kostiumų rekonstrukcija
Kostiumų gamyba
Profesionaliai rekonstruojame archeologinius kostiumus, tai yra – I-XIV amžiaus archeologiniais duomenimis paremtus ir rankomis gamintus baltų genčių drabužius su jiems tinkančiais priedais, papuošalais ir apdailos detalėmis, taip pat istorinius XV-XVI a. LDK kostiumus ir jų detales.
Galime didžiuotis, kad mūsų rekonstruoti kostiumai stovi įvairių Lietuvos muziejų ekspozicijose, puošia įvairius folkloro ansamblius, kultūros centrų edukatorius bei renginių vedėjus, amatininkus, politikus ar privačius asmenis. Esame didžiausią patirtį sukaupę archeologinio kostiumo rekonstruotojai Lietuvoje, todėl drąsiai galite užsisakyti savo kostiumus pas mus.
Kiekvienas mūsų kostiumas klientui kuriamas pagal jo kūno sudėjimą ir kompleksiją, o ypač aukštos kokybės gaminiai parenkami ir suderinami taip, kad kostiumas yra ne tik vienetinis, bet ir estetiškai patrauklus. Bet kurio laikotarpio lietuvių, kuršių, žemaičių, aukštaičių, žiemgalių, jotvingių, sėlių, skalvių ir prūsų genčių drabužiai bus moksliškai pagrįsti išsamiai išanalizuotais išlikusiais archeologiniais duomenimis, todėl tuo pačiu atliks ir visuomenės edukacinę funkciją. Prie kiekvieno rekonstruoto kostiumo pridedame kostiumo pasą su visa informacija, kuria remiantis jis yra sukurtas.
Kadangi rekonstruoti archeologiniai kostiumai yra brangūs, o jų gamybos procesas - ilgas, klientus raginame užsisakyti kostiumus kuo anksčiau, bei suteikiame galimybę mokėti dalimis.
Jei savo kostiumą jau turite, galime pasiūlyti užsisakyti tik atskirus gaminius - audžiame audinius rankinėmis staklėmis, plokštelėmis vejame vytines juostas, siuvame batus, tobulai tinkančius kliento kojai, gaminame juvelyrinius dirbinius - archeologinių radinių kopijas.
Jei kostiumo reikia tik vienam kartui, galite pas mus jį išsinuomoti - turime pasirinkimo variantų bet kokios figūros ar ūgio klientams.
„Vita Antiqua“ taip pat yra saugomas prekių ženklas, o kiekvienas sukurtas kostiumas yra unikalus ir nepakartojamas mokslo ir taikomosios dailės kūrinys, saugomas autorių teisės.
Kodėl verta rinktis mus?
20 metų patirtis
Rekonstruojame kostiumus daugiau nei 20 metų ir esame seniausiai veikianti bei didžiausia archeologinių kostiumų rekonstruotoja Lietuvoje
Projektų rašymas
Esame patyrę projektų rašymo srityje, tad jei siekiate gauti valstybės finansavimą rekonstruojamiems kostiumams, susisiekite su mumis ir mes jums padėsime parengti paraišką.
10 metų garantija
Savo gaminiams suteikiame 10 metų garantiją, - išaiškėjus bet kokiam brokui jį ištaisysime nemokamai.
Saugomas prekių ženklas
„Vita Antiqua“ taip pat yra saugomas prekių ženklas, o kiekvienas sukurtas kostiumas yra unikalus ir nepakartojamas mokslo ir taikomosios dailės kūrinys, saugomas autorių teisės.
Nemokama fotosesija
Užsisakę pilnos komplektacijos kostiumą, dovanų gausite nemokamą fotosesiją, kurioje galėsite įsiamžinti su jums sukurtu kostiumu.
Pirkimas išsimokėtinai
Savo klientams suteikiame galimybę atsiskaityti už kostiumus ar paslaugas, patogiai išdėstant mokėjimus dalimis
Mūsų rekonstruoti kostiumai
ir jų kolekcijos
Per daugybę metų esame rekonstravę išties nemažai kostiumų, bet kuriuos iš jų galite užsisakyti ir sau:
-
2023 m. VII-IX a. Vilniaus apylinkių gyventojų archeologinių kostiumų rekonstrukcija (VšĮ „Vita Antiqua“).
-
2023 m. XVI a. kunigaikščių – Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės - kostiumų meninė rekonstrukcija (2 kostiumai) (Juvelyrikos mokykla „Vilne nsis“).
-
2022 m. XIV a. vilniečių kostiumų meninė rekonstrukcija (2 kostiumai) (VšĮ „Vita Antiqua“).
-
2022 m. Vidurio Lietuvos XII-XIII a. moterų suknelių meninė rekonstrukcija (5 kostiumai) (Ringaudų, Kauno r. folkloro ansamblis „Gaudė“).
-
2021 m. Žiemgalių genties IX-XIII a. kostiumų meninė rekonstrukcija (4 kostiumai) (Pasvalio kultūros centro folkloro ansambliui „Raga“).
-
2020 m. Žemaičių genties IX-XII a., sėlių genties IX-XII a., aukštaičių genties VI-VII a. kostiumų meninė rekonstrukcija (3 kostiumai) (Vilniaus universitetas, folkloro ansambliui „Ratilio“).
-
2020 m. Lietuvių genties XI-XIII a. kostiumų meninė rekonstrukcija (7 kostiumai) (Visagino kultūros centras, folkloro kolektyvui „Krusnė“).
-
2019 m. Senojo geležies amžiaus moterų kostiumai (7 kostiumai) (VšĮ „Vita Antiqua“).
-
2019 m. Žemaičių genties IX-XII a. kostiumų meninė rekonstrukcija (2 kostiumai) (Šilutės Hugo Šojaus muziejus).
-
2017-2021 m. Sėlių genties IX-XII a. kostiumų kolekcija (23 kostiumai) (Kupiškio folkloro klubas „Kupkėmis“).
-
2017 m. - Sėlių genties II-III a. vyro ir moters kostiumų meninė rekonstrukcija (2 kostiumai) (Kupiškio etnografinis muziejus).
-
2014 m. - IX-XIII a. Žirgo aprangos meninė rekonstrukcija (VšĮ Vita Antiqua).
-
2014 m. - Žiemgalių genties vėlyvojo geležies amžiaus kostiumų (4 kostiumai) sukūrimas (Joniškio istorijos ir kultūros muziejus, Joniškio kultūros centras).
-
2013 m. - Aukštaičių genties archeologinių ir istorinių kostiumų kolekcijos (8 kostiumai) sukūrimas (Lietuvos nacionalinis kultūros centras).
-
2012-2014 m. - Kaišiadorių krašto geležies amžiaus ir viduramžių kostiumų kolekcijos (6 kostiumai) sukūrimas (Kaišiadorių muziejus). Kostiumus pristatančius filmukus galite pažiūrėti čia: IV-V a.; IX-XII a.; XV-XVI a.
-
2012 m. - Jotvingių genties archeologinių ir istorinių kostiumų kolekcijos (8 kostiumai) sukūrimas (Lietuvos nacionalinis kultūros centras).
-
2012 m. - Žemaičių genties archeologinių ir istorinių kostiumų kolekcijos (8 kostiumai) sukūrimas (Lietuvos nacionalinis kultūros centras).
-
2011 m. - Sėlių genties archeologinių ir istorinių kostiumų kolekcijos (4 kostiumai) sukūrimas (Vilniaus universitetas, folkloro ansqambliui „Ratilio“).
-
2010 m. - Kuršių genties I-XIV a. archeologinių kostiumų 2 kolekcijų (8+4 kostiumai) sukūrimas (Lietuvos nacionalinis kultūros centras, Klaipėdos miesto savivaldybės etnocentras).
-
2009 m. - Vėlyvųjų viduramžių (XIV–XV a.) kostiumo stilistinis atkūrimas (6 moteriški kostiumai) ir pritaikymas scenai (VšĮ „Vita Antiqua“).
-
2009 m. - Rytų Lietuvos I-XVI a. archeologinių ir istorinių kostiumų kolekcijos (12 kostiumų) sukūrimas (Lietuvos nacionalinis kultūros centras). Jie pirmą kartą pristatyti 2009 m. Lietuvos Dainų šventėje. Projekto „I–XVI a. archeologinio kostiumo atkūrimas“, skirto I–XVI a. baltų genčių archeologinių kostiumų atkūrimui (archeologinių duomenų rinkimui, sisteminimui ir materialiam senovinių drabužių sukūrimui) rėmėjai - Lietuvos Kultūros rėmimo fondas ir Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija.
-
2003 m. - Vėlyvųjų viduramžių (XIV–XV a.) kostiumo stilistinis atkūrimas (6 moteriški kostiumai) ir pritaikymas scenai (Pilių tyrimo centras „Lietuvos pilys“).
Kostiumų nuoma
Šventėms ir kitiems renginiams nuomojame archeologinius kostiumus ir jų detales.
Pilnos komplektacijos kostiumo nuomos kaina parai - 100 eurų. Už kiekvieną nuomojamą kostiumų komplektą imamas 100 eurų užstatas.
Atskirų kostiumo sudedamųjų dalių, daugiau nei dviejų kostiumų nuomos kaina derinama.
Nuomojamą inventorių galite apžiūrėti ir išsirinkti čia.