top of page

Apie mus

Archeologinio kostiumo rekonstrukcija

VšĮ Vita Antiqua užsiima ikiistorinės ir istorinės gyvensenos tyrimais bei rekonstravimu. Archeologinius kostiumus pagal išlikusią Lietuvos archeologinę medžiagą profesionaliai kuria dr. Daiva Steponavičienė ir jos per daugiau nei dvidešimt metų išugdyta bei sutelkta puikių amatininkų komanda. Mūsų gaminiai individualūs, rankų darbo, aukštos kokybės, atlikti senovinėmis technologijomis. Mūsų įstaigoje galima užsakyti tiek pilną kostiumą, tiek atskiras jo detales ar net kursus, leisiančius kostiumą pasigaminti patiems. Užsakomi kostiumai bus rekonstruoti, remiantis būtent jūsų apylinkių archeologinių paminklų medžiaga, tad į vestuves, koncertus, Dainų šventę ar kitus iškilius renginius ateisite pasipuošę ir išdidūs, rodydami pagarbą savo protėvių kultūros palikimui.

VšĮ „Vita Antiqua“ taip pat vykdo vykdo materialaus ir nematerialaus kultūros paveldo mokslinių tyrimų, rekonstrukcijos ir sklaidos veiklą, organizuoja mokymus archajinių technologijų srityje, rengia mokslines konferencijas, kultūros festivalius, koncertus, dalyvauja iškiliuose kultūros renginiuose Lietuvoje ir užsienyje, publikuoja mokslo darbus (monografijas, straipsnius) ir mokslo populiarinimo leidinius (kalendorius, atvirukus ir pan.), muzikos leidinius (kompaktines plokšteles), skaito viešas paskaitas archeologinio kostiumo, senovinių technologijų, baltų ženklų simbolikos, folkloristikos ir pan. temomis.

Vita Antiqua yra Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programos dalyvė.

  • Facebook
  • Youtube
Kūrybinio folkloro grupė Sedula

Mūsų istorija

"VITA ANTIQUA" išvertus iš lotynų kalbos reiškia SENOVĖS GYVENIMAS. Įstaiga įkurta 2006 metais, jos įkūrėja ir direktorė - dr. Daiva Steponavičienė. Nuo 2006 įstaiga yra įgyvendinusi daugybę projektų.

VšĮ Vita Antiqua turi savo galeriją, įsikurusią J. Basanavičiaus g. 16 (įėjimas iš Mindaugo g. pusės). Joje nuolat veikia parodos, edukaciniai užsiėmimai, galima įsigyti patikusį gaminį ar apžiūrėti šiuo metu senovinėmis staklėmis audžiamus audinius bei kitus gaminius. Mūsų galerija yra viena iš Vilniaus miesto Savivaldybės Dailiųjų amatų, etnografinių verslų ir mugių programoje dalyvaujančių 12 galerijų-dirbtuvių (daugiau).

Mūsų tikslas -

tyrinėti, pažinti, saugoti senovės liekanas – (prieš)istorinį kultūros paveldą, jį atkurti – prikelti iš užmaršties naujam gyvenimui, jo pagrindu kurti naujas, šiuolaikines meno ir muzikos formas.

Mūsų misija -

šviesti visuomenę, informuojant ją apie naujausių kultūros paveldo tyrimų rezultatus, skatinti pagarbą protėvių palikimui.

Mūsų simbolis

taurė – įkūnija visas tris kultūros paveldo formas: rankų darbo šedevrą, indą, į kurį pilamas taurusis gėrimas, ir dvasios išmintį.

Apie dr. Daivą Steponavičienę

Sveiki, aš esu Daiva.

  • Facebook

Archeologinius kostiumus rekonstruoju jau daugiau, nei 25 metus, tai - mano aistra ir pašaukimas. Į kiekvieną kostiumą įdedu visą savo širdį, išanalizuoju visą įmanomą archeologinę medžiagą, reikalingą jam sukurti, išieškau geriausius kostiumo dizaino sprendimus ir parenku geriausius meistrus jam pagaminti, kad galutinis rezultatas būtų neprilygstamas tiek moksliniu, tiek meniniu požiūriu.

IMGP3919_edited.jpg
bottom of page