top of page

Edukacinė programa "Trečiadienių vakarai su rankdarbiais"

2023-07-25

Kviečiame registruotis į edukacijas. Vietų skaičius ribotas!

VšĮ VITA ANTIQUA kviečia į nemokamus tekstilės technologijų kursus, kurie vyks nuo 2023 m. vasaros pabaigos Vilniuje, Basanavičiaus g. 16, galerijoje „Vita Antiqua“ (įėjimas iš Mindaugo g. pusės).


Numatėme 4 temas: tekstilės dažymą augaliniais pigmentais, juostų vijimą, mezgimą kauline adata, lėlių su archeologiniais / istoriniais kostiumais siuvimą. Kiekvienai temai skirsime po 4 užsiėmimus.


1. Tekstilės dažymas augaliniais pigmentais.Teoriniai-praktiniai užsiėmimai, kurių metu sužinosite apie dažines augalų savybes, kokias spalvas mėgo senovės baltai, patys išbandysite augalinį šilko ir drobės dažymą, džiaugsitės savo rankomis margintu maišeliu ir skarele.Užsiėmimai vyks rugpjūčio 2, 9, 16, 23 d. Užsiėmimus ves tekstilės koloristikos specialistė Gintarė Skapienė.


2. Juostų vijimas.Teoriniai-praktiniai užsiėmimai, kurių metu sužinosite apie seniausias vytines juostas, rastas Lietuvos teritorijoje, išbandysite seniausius vijimo būdus, rankomis prisiliesite prie istorijos ir galbūt atrasite savyje meistrą, kuris ateityje prisidės prie archeologinio kostiumo rekonstrukcijos.Užsiėmimai vyks rugsėjo 6, 13, 20, 27 dienomis. Užsiėmimus ves archeologinio kostiumo rekonstruotoja dr. Daiva Steponavičienė.


3. Mezgimas kauline adata.Teoriniai-praktiniai užsiėmimai, kurių metu sužinosite apie vieną seniausių tekstilės technologijų ir išbandysite keletą mezgimo raštų bei praturtinsite savo ir artimųjų garderobą senovine technika gamintomis pirštinėmis, kojinėmis, kepurėmis.Užsiėmimai vyks spalio 4, 11, 18, 25 d. Užsiėmimus ves tekstilės technologijų specialistė Lina Gerdvilytė-Natkevičienė.


4. Lėlių su archeologiniais / istoriniais kostiumais siuvimas.Teoriniai-praktiniai užsiėmimai, kurių metu sužinosite apie kostiumo gamybos raidą, naudotas medžiagas ir puošybą, pasigaminsite medžiaginę lėlę su norimu kostiumu, kuri ne tik suteiks džiaugsmo gamintojui, bet ir tikrai pradžiugins namie laukiančią atžalą.Užsiėmimai vyks lapkričio 8, 15, 22, 29 d. Užsiėmimus ves archeologinio kostiumo rekonstruotoja dr. Daiva Steponavičienė ir konstruotoja Gintarė Skapienė.


Visi užsiėmimai vyks trečiadieniais nuo 18 val. Vieno užsiėmimo trukmė – 1,5 val. Sudaromos šešių žmonių grupės. Galima rinktis vieną temą arba lankyti visus užsiėmimus. Kviečiame iš anksto registruotis el.paštu vita@antiqua.lt arba tel. +370 682 13228.


Projektą remia Vilniaus miesto savivaldybė.

bottom of page